Skip to main content

SANKT HANS

en hyggelig og stemningsfuld aften

en hyggelig og
stemningsfuld aften

SANKT HANS AFTEN

på Munkebjerg Hotel

Tirsdag den. 23. juni kl. 18:00
Sted: Panorama Restauranten

Fejr Sankt Hans aften på Munkebjerg Hotel. En idyllisk oplevelse

En sankthansmenu på Munkebjerg Hotel skal smage af sommer og sol, bugne af årstidens friske råvarer og afsluttes med et sødt indslag.

Vores dygtige kokke har igen i år skabt en dejlig menu til denne særlige aften. Middagen serveres i vores smukke Panorama Restaurant med udsigt over Vejle Fjord.

Sankt Hans aften på Munkebjerg Hotel er den perfekte ramme for en magisk aften. Beliggende midt i skoven giver hotellet en rolig og naturskøn baggrund for fejringen af denne særlige midsommeraften.
De smukke omgivelser og den betagende udsigt over Vejle Fjord gør din Sankt Hans aften perfekt.

Vi starter med en 3-rettersmiddag i Panorama Restauranten og derefter tænder vi bål og synger midsommervisen, præcis som det skal være.

BOOK BORD HER

3-rettersmenu til Sankt Hans-aften

Tirsdag den 23. juni kl. 18.00
Sankt Hans-aftenmenu

  • Grillede grønne asparges og jomfruhummer med hvidløgssmør
  • Persillestegt kalvefilet med lys portvinssky, nye kartofler, aubergineconfit, hvide asparges og spinat
  • Jordbærcarpaccio med flødeis, marengs og hjemmelavet sirup

Pris kr. 450,-
Halv pris for børn i alderen 3-12 år.

Det viste billede er ikke et billede af aftenes menu.

BOOK BORD TIL SANKT HANS HER