Vi skal mødes hvis vi skal skabe noget sammen

Munkebjerg Hotel er et af Danmarks bedste møde- og konferencesteder.

Vi er et 5-stjernet konferencehotel med en kapacitet på 2-720 deltagere, og vi er specialister i at arrangere møder og konferencer. Når du træder ind på Munkebjerg Hotel, vil du straks mærke den helt specielle stemning, vi har her på hotellet, og ikke mindst blive betaget af den storslåede udsigt over Vejle Fjord.

Se de forskellige mødepakker

Vi skaber rammerne for de store tanker.  I får moderne mødelokaler med avanceret AV-udstyr, god forplejning, smuk natur og ekstraordinært mange mødefaciliteter som fx gratis internet og parkering, flotte værelser, Lobbybar, fitness og spaområde, tennisbane og krolf. Vores lobbybar er velegnet til små uformelle møder, bl.a. én til én møder.
Når I afholder konference hos os kan I opgradere til en gourmetmiddag i vores eksklusive Treetop Restaurant.

Vi har den mest storslåede udsigt og en magisk bøgeskov, som indbyder til en walk and talk og flere store tanker.

Morgenmøde 08.00-11.00
Frokostmøde 12.00-14.00
Eftermiddagsmøde 13.00-17.00
Dagsmøde 08.00-17.00
Heldagsmøde 08.00-22.00
Aftenmøde 17.00-22.00
​1½-døgnsmøde 08.00-17.00

Munkbjerg Hotel giver jer ganske enkelt alt det I har brug for.

Dagsmøde 08.00-17.00

Munkebjerg Hotel kan arrangere jeres dagsmøder i tidsrummet fra kl. 8-17. Vores moderne mødelokaler og indbydende forplejning danner perfekte rammer om afholdelse af effektive dagsmøder.

Morgen-/formiddagsbuffet med kaffe/te, juice, frisk frugt samt udvalg af friskbagt morgenbrød fra eget bageri
Isvand i mødelokalet
Stor frokostbuffet med hjemmelavede delikatesser, 1 øl/vand samt kaffe/te
Eftermiddagsbuffet med kaffe/te, frisk frugt, sunde snacks og kager fra eget konditori
Lokale og standard AV-udstyr inkl. projektor

Vejledende pris pr. person kr. 725,-

Heldagsmøde 08.00-22.00

Under et heldagsmøde står Munkebjerg Hotels stab og faciliteter til rådighed fra kl. 8-22, men vores engagement i jeres event begynder lang tid før. Vi er med hele vejen fra idéstadiet, til vi siger farvel om aftenen og bidrager i processen med venlig og konstruktiv rådgivning, som maksimerer jeres muligheder for at afholde et produktivt møde.

Morgen-/formiddagsbuffet med kaffe/te, juice, frisk frugt samt udvalg af friskbagt morgenbrød fra eget bageri
Isvand i mødelokalet
Stor frokostbuffet med hjemmelavede delikatesser, 1 øl/vand samt kaffe/te
Eftermiddagsbuffet med kaffe/te, frisk frugt, sunde snacks og kager fra eget konditori
Middag med 3 retter og kaffe/te
Lokale og standard AV-udstyr inkl. projektor

Vejledende pris pr. person kr. 965,- 

Døgnmøde

Munkebjerg Hotel agerer gerne gavmild og kompetent vært for døgnmøder. Disse starter kl. 8 og slutter næste dag efter en behagelig overnatning på et af vores indbydende værelser. Arrangementet inkluderer et lækkert og veltilberedt morgenmåltid.

Morgen-/formiddagsbuffet med kaffe/te, juice, frisk frugt samt udvalg af friskbagt morgenbrød fra eget bageri
Isvand i mødelokalet
Stor frokostbuffet med hjemmelavede delikatesser, 1 øl/vand samt kaffe/te
Eftermiddagsbuffet med kaffe/te, frisk frugt, sunde snacks og kager fra eget konditori
Middag med 3 retter og kaffe/te
Lokale og standard AV-udstyr inkl. projektor
Overnatning med morgenmad

Vejledende pris pr. person i dobbeltværelse kr. 1.795,-
Vejledende pris pr. person i enkeltværelse kr. 2.295,-

Weekendkonference

Vi skaber rammerne til store tanker. Afhold jeres weekendkonference fra fredag-lørdag, lørdag-søndag eller søndag-mandag og glem at du rent faktisk er på arbejde.

DAG 1
Morgen-/formiddagsbuffet med kaffe/te, juice, frisk frugt samt udvalg af friskbagt morgenbrød fra eget bageri
Isvand i mødelokalet
Stor frokostbuffet med hjemmelavede delikatesser, 1 øl/vand samt kaffe/te
Eftermiddagsbuffet med kaffe/te, frisk frugt, sunde snacks og kager fra eget konditori
Middag med 3 retter og kaffe/te
Lokale og standard AV-udstyr inkl. projektor
Overnatning med morgenmad

DAG 2
Formiddagsbuffet
Isvand i mødelokalet
To-Go madpakke
Lokale og standard AV-udstyr inkl. projektor

Få en god pris på lige netop jeres weekendkonference.

Kontakt os for priser

Vi skal mødes hvis vi skal skabe noget sammen

Vi står klar til at vejlede og hjælpe med mødeplanlægningen. Uanset, hvor mange personer der skal deltage i mødet, er der altid en række faste ting, som skal planlægges.
Vi tilbyder i den forbindelse forskellige mødedetaljer, der hver især kan være de perfekte løsninger for jeres unikke behov og ønsker. Vi fortsætter, indtil alle jeres ønsker omkring mødet er opfyldt, og alt er klar til at tage imod jer, så I kan opnå de bedste resultater.

Birgitte Vaaben

Hotelchef +45 7642 8523 E-mail: bv@munkebjerg.dk

Jane Larsson

Konferencekoordinator +45 7642 8520 E-mail: jal@munkebjerg.dk

Lise Lissau Thomsen

Konferencekoordinator +45 7642 8522 E-mail: llt@munkebjerg.dk

Lotte Michaelis-Kjær

Thomas Hoffmann

Key Account Manager +45 2137 6812 E-mail: th@munkebjerg.dk

Giv dig selv og dine medkursister en oplevelse af format.
Hvad enten det er et bestyrelsesmøde, strategimøde eller ledermøde, tilbyder vi sublime faciliteter og førsteklasses forplejning. Vi forstår, at når store beslutninger skal træffes, skal forstyrrende elementer såsom mangelfulde lokaler eller dårlige måltider, være ikkeeksisterende.
Derfor planlægger vi sammen med jer mødet ned til mindste detalje, så alt kommer til at forløbe fejlfrit.

Tusind tak for et flot og veltilrettelagt arrangement hos jer fredag den 6. december 2019. Dejlige, afslappende omgivelser og gode værelser, lækker mad og vin, gode lokaler, perfekt betjening – rigtig høj kvalitet. Vi er meget tilfredse. Rigtig god dag til jer alle. Med venlig hilsen Løvbjerg Ejendomme A/S Adm. direktør
Palle Jensen
Det føltes slet ikke som at være på arbejde, da vi var på konference på Munkebjerg. Det føltes tværtimod som en lille ferie, hvor jeg bare blev fagligt fyldt op. Det var rigtig rart.
Lene Ren Nielsen
Følte mig i gode hænder, lige fra det personlige besøg, via fremvisning af lokaler, gennemgang af menu til selve afholdelsen af arrangementet. Yderst professionelt med menneskeligt udtryk og mange smil.
Jan Kaspersen